טיפול משפטי לנפגעי גזזת

 
גזזת היא מחלת עור הנגרמת מפטריה. זוהי מחלה אשר תופעות הלוואי שלה הן גירוד ועקצוץ בכל הגוף, בעיקר בראש ובציפורניים. זוהי גם מחלה מדבקת מאוד. היום באמצעות משחה או כדורים ניתן להתגבר על המחלה. לא כך היה עד סוף שנות החמישים. אז קיבלו החולים הקרנות רנטגן. הקרנות אלה גרמו לנזקים קשים ומשמעותיים הרבה יותר מן המחלה עצמה. רבים מחולים אלה חלו בסרטן או התגלו אצלם גידולים במוח. חולים אלה וקרובי משפחתם זכאים לפיצוי עבור אותם טיפולים הרסניים, בין אם כפיצוי חד פעמי או כקצבה חודשית. הם מוגדרים נפגעי מחלת הגזזת.
 

כיצד נקבע גובה הפיצוי?

 
גובה הפיצוי שמקבלים הנפגעים נקבע מאחוזי הנכות שנקבעו להם בעקבות המחלה. לאחוזי נכות הנעים בין 40% ל- 75% הפיצוי הוא חד פעמי עד 90,641 ₪. עבור חולים שאחוזי הנכות שנקבעו להם הם 75% עד 100% הפיצוי הוא עד 181,281 ₪. כשאחוזי הנכות הם מעל 40% , זכאי הנפגע גם לקצבה חודשית קבועה המחושבת לפי אחוזי הנכות כפול רבע מן השכר הממוצע במשק. נפגעים שאחוז הנכות שלהם הוא בין 5% ל- 39% יקבלו מענק חד פעמי המחושב על פי אחוז הנכות כפול שבעים.
 

מהו גובה הפיצוי לשארים בעקבות פטירה?

 
כאשר מדובר על פטירה, מקבלים השארים פיצוי חד פעמי. על מנת לקבוע את גובה הפיצוי, נעשה חישוב בהתאם למצבו המשפחתי של הנפטר- האם היו לו ילדים או לא. במקרה שישנם ילדים, החישוב הוא על פי רבע מן השכר הממוצע במשק כפול 36, סכום המגיע לכ- 77,000 ₪ בקירוב. אם לא היו לו ילדים, גובה הפיצוי מהווה כ- 60% מגובה הפיצוי לנפטר עם ילדים והוא מגיע לכ- 46,000 ₪ בקירוב.
 

איך להגיש תביעה וכיצד להגדיל פיצויים?

 
התביעה מוגשת למשרד הבריאות בה ועדה מיוחדת קובעת קודם כל האם ישנה זכאות לנכות. יבדקו הנתונים הקשורים לזמן בו עבר הנפגע את הטיפולים. ישנם נפגעים שהעובדה שעברו טיפולים מתועדת במשרד הבריאות. יש נפגעים שיצטרכו להציג מסמכים המוכיחים זאת. לאחר ההכרה בכך שאותם נפגעים אכן עברו את ההקרנות לטיפול בגזזת הם ישלחו לועדה רפואית לקביעת אחוזי הנכות. במידה והנפגע חושב שאחוזי הנכות נמוכים מדי, עליו לפנות לוועדה רפואית לעררים. עם הזמן נמצא שהנזקים שנגרמו בעקבות הטיפול בגזזת עלולים להחמיר ולכן זכותו של אדם לפנות שוב לוועדה רפואית כעבור 180 יום לפחות ממועד הוועדה האחרונה. כאשר הוועדה אכן הגדילה את אחוזי הנכות, הוא יקבל פיצוי משלים.
 
טיפול משפטי לנפגעי גזזת
 

תביעה בנושא גזזת? פנו למומחים בתחום

 
ההכרה בנפגע בעקבות טיפול גזזת אינה תמיד קלה. ראשית ההוכחה כי אכן אותו נפגע טופל באותן שנים בטיפולים המדוברים נגד גזזת אינה בהכרח פשוטה. גם אם ישנה הכרה שהגורם למצבו הוא אותם טיפולים, אחוזי הנכות לא תמיד תואמים את מצבו התפקודי. גם ההכרה בהחמרת התסמינים אינה פשוטה. לכן, מומלץ מאוד לפנות לעו"ד מומחה בתחום לפני הגשת התביעה.
 
אנו במשרד עו"ד יפתח קיפרמן מתמחים בטיפול משפטי בנפגעי הגזזת ובני משפחותיהם. נסייע לכם להגיש תביעה מסודרת ומשכנעת ולקבל את המגיע לכם. חייגו 052-9709882.